Sterydowo.comDieta ABS – doskonała na plaski i wyrzeźbiony brzuch
Aby uzyskać wspaniałe mięśnie, rzeźbę brzucha i sześciopak same ćwiczenia na siłowni nie wystarczą. Do tego celu konieczna jest też odpowiednia dieta.Taką dietą jest ABS – Abdominal Body System, która sprawia, że nasz brzuch pozbawiany jest tłuszczu i ma idealnie wyrzeźbione mięśnie. Umiejętne połączenie zasad odżywiania się z treningami przynosi najlepsze efekty, a konsekwencja i pracowitość gwarantuje idealny sześciopak. Czym zatem jest dieta ABS ? Jak ją stosować ? Wszystkie odpowiedzi na te pytania oraz przydatne wskazówki w dalszej części artykułu.Istnieje bardzo duża ilość diet, które pozytywnie wpływają na organizm. Stosowane przez dłuższy okres sprawdzają się i zapewniają dobre samopoczucie. Niestety większość z nich oprócz płaskiego brzucha nie oferuje nic poza tym. Jeśli wiec zależy nam na wyrzeźbieniu mięśni brzucha, powinniśmy wdrożyć odpowiedni program żywienia. Zapewnia on najlepsze wyniki i w znaczący sposób wspomaga osiąganie pożądanych rezultatów. Idealną do tego celu dietą jest — Abdominal Body System. Dieta ABS zakłada zmniejszenie ilości przyjmowanego tłuszczu na rzecz budowy mięśni. Dzieje się tak za sprawą białka, które idealnie nadaje się do tego celu. Dzięki przyjmowaniu białka w specjalnie dobranych składnikach, pozbawiony tłuszczu żołądek nie jest pusty, a my sami nie sięgamy pod nadprogramowe posiłki. Oprócz nastawienia na brzuch dieta zapewnia dobre samopoczucie całemu organizmowi — co jest dodatkową korzyścią diety.1. Spożywanie kalorii


Jeśli chcemy osiągnąć pożądane efekty, powinniśmy spożywać określoną ilość kalorii. Należy przeanalizować dotychczasowe odżywianie i skorygować je. Głównym celem tego zabiegu jest zapewnienie na tyle dużej ilości kalorii, aby nasz organizm mógł sprawnie funkcjonować, trenować i spalać tłuszcz i nie większej niż minimalna dzienna dawka. W ten sposób osiągamy idealną sumę, która w znaczny sposób przyczyni się do spalania tłuszczu na brzuchu i powstawanie nowych mięśni. Optymalny przelicznik to 15-20 kalorii na kilogram masy ciała. Jest to dieta o możliwie najniższej kaloryczności, ale również bezpieczna i dająca pozytywne rezultaty.


Oprócz tego ile kalorii dziennie powinniśmy, bardzo ważne jest też, co jemy. Dieta ABS zakłada spożywanie posiłków z konkretnych grup żywieniowych. Grupy te są odpowiednio dobranymi składnikami, które nie zachwieją naszą dietą, a dadzą wiele substancji odżywczych organizmowi. Najważniejszą z nich przy diecie ABS są białka w postaci serków, odtłuszczonego mleka czy jogurtów. Kolejnymi grupami są pełnoziarniste pieczywo, orzechy, oliwki, zielone warzywa i warzywa strączkowe, owoce leśne, płatki owsiane, jajka i chude mięso.


2. Spożycie białka


Następnym krokiem, który trzeba zrobić to ustalenie odpowiedniej ilości białka przyjmowanego do organizmu. Idealnym przełącznikiem jest 1,5 g białka na kilogram masy ciała. Podczas odchudzania, jeśli nie zapewnimy odpowiedniej suplementacji i odżywiania, możemy tracić masę mięśniową, która będzie paliwem całego procesu. Aby temu zapobiec, trzeba przyjmować określoną ilość białek w pożywieniu. Spożywanie białka w konkretnych produktach zapewnia również nasycenie organizmu i zniwelowanie głodu, który może być uciążliwy i niekomfortowy. Istotną kwestią jest zatem dostosowania ilości przyjmowanego białka do posiłków. Niektórzy spożywają od czterech do sześciu posiłków, co jest najbardziej efektywne. W przypadku gdy jemy 3 razy dzienne, również możemy osiągnąć dobry efekt, ale pod warunkiem, że dzienną dawkę białka rozłożymy na te wszystkie posiłki. Analogicznie będziemy musieli spożywać w każdym posiłku więcej białka. Podczas układania jadłospisu uwzględnić trzeba też dostarczenie 20 g białka przed i 20 g białka po treningu, aby nasze mięśnie dobrze się zregenerowały.


Jak zatem wyliczyć ile białka dziennie powinniśmy przyjmować ? Jest to proste. 1,5 g białka trzeba pomnożyć przez swoją wagę, odjąć od tego 40 g białka, które dostarczają przy okazji treningu i pozostałą sumę podzielić na przyjmowane posiłki.


3. Wkład węglowodanów


Węglowodany to ten czynnik diety, który zmieni się najbardziej po przejściu na nią. Aby maksymalnie kontrolować poziom insuliny a co za tym idzie — głodu trzeba dostosować przyjmowaną ilość do treningów. Aby dobrze wyliczyć zalecaną dawkę, należy znać wagę swojego ciała. Otrzymany wynik w gramach to wskazana dzienna dawka. Węglowodany należy przyjmować przed i po treningu w równych częściach. Jeśli w ciągu dnia będziemy musieli spożywać 70 g, to dzielimy je na dwie części po 35 g. Jeśli czujemy łaknienie, możemy wspomagać się warzywami, które doskonale niwelują uczucie głodu. Nie istnieje górna granica spożywania warzyw z wyjątkiem tych, które zawierają skrobię. Marchewka, groszek czy kukurydza to te elementy, które powinniśmy szczególnie kontrolować. Wszystkie inne warzywa mogą być spożywane bez skrępowania tak, aby utrzymywać uczucie głodu na optymalnym poziomie.


4. Tłuszcze


W diecie ABS ogranicza się spożycie tłuszczów do minimum. Pewna dawka dzienna jest jednak niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i nie należy pozbawiać go ciała w definitywny sposób. Przyjmowanie tłuszczu powinno odbywać się w trakcie posiłków oprócz tych przed i po treningach. Wpływa to niekorzystnie na cały proces i należy unikać takich sytuacji. Optymalna dawka to ok. 20 kalorii na kilogram masy ciała w postaci tłuszczu.


5. Dzień tygodnia, w którym wszystko wolno 


Dieta ABS wyróżnia się jednym elementem na tle innych diet. Jest to jeden dzień tygodnia, w którym na wybrany posiłek można jeść wszystko i w każdej ilości. Golonka, piwo czy popcorn są dozwolone a przejadanie się nawet wskazane. Idealnie wpływa to na naszą psychikę, podnosi morale i daje wytchnienie po całotygodniowej diecie. Co ważne nie traci na tym nasz organizm. Dzieje się tak za sprawą ograniczenia tłuszczu do minimum w pozostałych posiłkach. Zbyt duża jego ilość w połączeniu z węglowodanami mogłaby niekorzystnie wpłynąć na nasz organizm i odkładanie się tłuszczu. Jeśli spełnimy te wymagania, to bezkarnie możemy sprawić sobie idealny prezent na zakończenie tygodnia.Dieta ABS to bardzo ciekawa propozycja dla różnych grup. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Jest też dietą, której działanie potwierdzają naukowcy oraz sami ćwiczący. Po 6 tygodniach efekty będą widoczne i znacznie lepsze od wielu innych diet. Abdominal Body System to także wspomaganie całego ciała. Dieta nie zakłada morderczych treningów ani głodzenia się co bardzo pozytywnie wpływa na psychikę i pozwala czuć się komfortowo. Dietę mogą stosować osoby, które dopiero zaczynają walkę o wyrzeźbiony brzuch oraz profesjonaliści, którzy chcą utrzymać aktualny efekt. Dieta ABS jest najlepszym przykładem na to, że schudnąć i wyrzeźbić mięśnie można, nie głodząc się i nie katując dietami. Do minusów może należeć konieczność przygotowywania 6 posiłków dziennie oraz regularność. Dla osób, które są aktywne zawodowo, może być to pewnego rodzaju problem, choć i tutaj dopuszczalne są 3 posiłki. Niezależnie od przeszkód, nie jest to jednak duża cena za optymalną i skuteczną dietę dającą rewelacyjne rezultaty.

Aby zamówić produkt napisz na sklep@sterydowo.com z listą produktów lub użyj formularz kontaktowy . Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco niezależnie czy domena lub email ulegnie zmianie zarejestruj się - będziesz o wszystkim informowany.