Sterydowo.comDieta Clutch – 8 zasad do zdrowego i umięśnionego ciałaNa świecie jest już tyle różnego rodzaju diet i planów żywnościowych, że łatwo się w tym wszystkim pogubić. Na domiar złego powstają coraz to nowsze. Osoba dopiero co wchodząca w temat zdrowego odżywiania się, które ma jej zapewnić wymarzoną sylwetkę, może się zniechęcić już na samym starcie. W końcu wśród tylu planu żywnościowych jak wybrać ten, najodpowiedniejszy dla nas?


Ponieważ zdajemy sobie sprawę z wagi tego problemu i aby ułatwić wielu kobietom wejście do świata zdrowej szczupłej i umięśnionej sylwetki, prezentujemy wam dietę Clutch! Jest ona zbiorem wszystkiego czego potrzebuje kobieta. Dodatkową jej zaletą jest łatwość stosowania. Otrzymujemy po prostu listę dozwolonej żywności i postępujemy zgodnie z opisanymi poniżej zasadami. Jeśli nie zrezygnujemy w połowie drogi, a do tego połączymy do z ćwiczeniem na siłowni, już niedługo będziemy mogły zobaczyć efekty na zewnątrz i poczuć je wewnątrz.


Jeśli jesteś zainteresowana, zapraszamy Cię do naszego magicznego świata Clutch!
3,5 litra wody dziennie

Spis treści


3,5 litra wody dziennie
Tylko organiczne mięso
Organiczne warzywa i owoce
Pij sok z cytryny
Stymulantom mówimy nie!
Ryby tylko z dzikich wód
Tłuszcz jest dobry
Nie zapominaj o węglowodanach

Ludzkie ciało w około 70% składa się z wody. Dlatego też dostarczanie jej codziennie naszemu organizmowi jest podstawową rzeczą. Spełniać swoje zadanie będzie tylko wtedy jeśli będzie przefiltrowana. Zwykła kranówka w wielu przypadkach może się nie sprawdzić chociażby przez zawarty w niej chlor czy ilość kamienia. Bądźmy szczerzy, chociaż chcielibyśmy, nie wszędzie woda prosto z kranu nadaje się do picia. Tym bardziej nie wolno zastępować jej różnego rodzaju napojami typu gazowane czy, tak to też się liczy, specjalnie stworzone napoje dla sportowców.


W wielu przypadkach woda będzie także rozwiązaniem problemów człowieka związanych ze stanem jego skóry czy samopoczuciem. Jeśli tylko będziemy codziennie uzupełniać organizm dostateczną ilością wody pomożemy sobie już na poziomie komórkowym. Ich struktura będzie w jeszcze lepszym stanie. Do tego, jeśli temperatura nam skacze, jest ona w stanie ją uregulować. Wpływa również na gęstość krwi (dlatego zaleca się przed pobraniem krwi być dobrze nawodnionym), a przy tym transport tlenu i składników odżywczych do komórek.


Tak więc, jeśli pragniemy mieć zdrową sylwetkę, zacznijmy od samych podstaw. To dobre zdrowie i samopoczucie zapewni nam siłę i ochotę na ćwiczenia. Pijmy wodę!
Tylko organiczne mięsoPieniądze w dzisiejszym świecie znaczą bardzo dużo, a uzyskać je można ze sprzedaży dóbr i usług. Tym samym, producenci żywności, starają się sprzedać jak najwięcej więc faszerują swoje zwierzęta różnymi antybiotykami, hormonami wzrostu i innymi tego rodzaju specyfikami, a ludzie później to jedzą. Oczywiście nie stwierdzono jeszcze jaki dokładnie ma to wpływ na organizm człowieka, ale lepiej nie kusić losu i jeść tylko mięso i jaja oznaczone jako organiczne.


Do tego wszystkiego, dieta Clutch odrzuca również przetworzone produkty mięsne czyli różne kiełbasy, bekony czy delikatesy. Dobrze jest też zrezygnować z wszelkiej wieprzowiny.
Organiczne warzywa i owoceTaka sama sytuacja co z mięsem, dzieje się także z roślinami. Rolnicy, chcąc aby ich zbiory były jak najlepsze podlewają je różnymi mieszankami zawierającymi pestycydy. Ich spożycie, chociaż nieświadome, może doprowadzić do wielu chorób. Z tego względu jeśli tylko mamy taką możliwość, starajmy się kupować organiczne warzywa i owoce, a resztę jedzmy tylko jeśli nie mamy wyboru. W końcu ich spożywanie nie zawsze będzie musiało skończyć się czymś złym, a ciągle będą one źródłem różnych witamin.
Pij sok z cytrynyCytryna znana jest jako silny przeciwutleniacz i bogate źródło witaminy C. Jest w stanie nie tylko pomóc w walce z przeziębieniem, ale i pozytywnie wpłynąć na poziom cholesterolu we krwi (obniżyć go). Do tego zawiera w sobie dużo potasu pomocnego sercu i całemu układowi krwionośnemu.


Jednakże jaki to ma związek z mięśniami i zdrową sylwetką? Otóż żyjemy w czasach pełnych stresu i niezdrowych produktów, wliczając w to otaczające nas środowisko. Jego negatywny wpływ na nas może spowodować problemy ze spalaniem tłuszczu, a przy tym budowaniem mięśni z niską ilością tłuszczu. Pijąc sok z cytryny oczyszczamy organizm, a przy tym wspomagamy go w codziennej walce o piękną sylwetkę.
Stymulantom mówimy nie!Dieta Clutch skupia się na poprawnym i zdrowym działaniu wszystkich narządów naszego ciała, w tym nadnerczy. Jeśli są one w dobrym stanie, możemy je traktować jako najlepszego przyjaciela, niestety ich zaniedbanie zemści się na nas z podwojoną siłą. Dzieje się tak, ponieważ za ich sprawą do organizmu uwalniane jest wiele hormonów, w tym kortyzol, który ma pomóc organizmowi na walkę ze stresem. Jeżeli będziemy nieustannie atakować ciało np. alkoholem, w końcu doprowadzimy nadnercza do zmniejszonej efektywności, a tym samym gorszego działania całego ciała i jego odpowiedzi na stres.


Jeśli bardzo kochasz swoją kawę i nie wyobrażasz sobie życie bez niej, postaraj się ograniczyć jej spożycie do dwóch filiżanek dziennie. Innym stymulantom mówimy kategoryczne NIE, a od tej decyzji nie ma odwołania. W końcu w diecie Clutch i połączonych z nią ćwiczeniach trzeba mieć energię i być trzeźwym przez cały czas.
Ryby tylko z dzikich wódRyby uważane są za bardzo zdrowe, jednakże żeby były takie naprawdę, muszą zostać złowione z niezajętych jeszcze obszarów wodnych. Jest to niestety związane z ingerencją ludzi w naturę i ich rządzą posiadania jak największej ilości ryb na sprzedaż. Przez to, w wielu hodowlach dokarmia się je różnymi karmami bogatymi w toksyczne związki, a do tego pływają w miejscach zanieczyszczonych, chociaż na pierwszy rzut oka na takie nie wyglądają.


Takie ryby mijają się całkowicie ze zdrowym odżywianiem w ramach Clutch.
Tłuszcz jest dobryWszelkie produkty opisane jako nisko- lub beztłuszczowe to głupota. Powodem tego jest zastępowanie jednego składnika drugim – najczęściej cukrem. To samo zresztą dzieje się w drugą stronę – produkty bez cukrowe mają podwójną ilość tłuszczu w sobie.


W rzeczywistości tłuszcz, ale tylko ten nienasycony jest bardzo potrzebny w sposób pośredni w budowie mięśni. Łączy się on powiem z poziomem testosteronu we krwi czyli hormonu, który w znacznej mierze wpływa na budowę masy mięśniowej.


Dlatego też, chcąc stracić zbędną tkankę tłuszczową i na jej miejsce zbudować silne i smukłe mięśnie, musisz spożywać produkty bogate w tłuszcze nienasycone. Może to brzmieć naprawdę głupio, ale taka jest prawda i nic na nią nie poradzisz. Oczywiście nie oznacza to od razu rzucania się na całą butelkę oliwy z oliwek. Wystarczy jedzenie maksymalnie 2 łyżeczek oleju kokosowego czy chociażby migdałowego podczas każdego posiłku, aby wkrótce móc zauważyć pozytywne tego efekty.
Nie zapominaj o węglowodanachCiało człowieka w dość paniczny sposób reaguje na jakąkolwiek długotrwałą zmianę. Jeśli nagle przestaniemy dostarczać mu węglowodanów, a zdarzy nam się „wypadek przy pracy” i zjemy trochę niezdrowego jedzenia (bądźmy szczerzy, taka sytuacja może zdarzyć się każdemu), organizm zamiast spalić zjedzone kalorie, zmagazynuje je na gorsze czasy, w których znowu zostanie ich pozbawiony.


Warto więc nadal spożywać węglowodany, ale z głową. Pierwszym punktem będzie zrezygnowanie z wszelkich przetworzonych słodyczy – batonikom, cukierkom, czekoladkom itp. Mówimy stanowcze żegnaj. W ich miejsce zacznijmy jeść owoce, równie bogate w węglowodany. Po drugie trzeba pożegnać się z glutenem, ponieważ w wielu przypadkach źle wpływa on na organizm człowieka. Trawienie zostaje zahamowane, gospodarka hormonalna zaburzona, a mięśnie regenerują się wolniej. Przy spożywaniu go, nie będziemy w stanie efektywnie budować mięśni i mieć zdrowej sylwetki.

Trzecią i ostatnią zasadą związaną z węglowodanami jest usunięcie sztucznych słodzików, barwników żywności itp. Nie tylko nie dostarczają organizmowi nic pozytywnego, ale mogą mu w znacznym stopniu zaszkodzić.


Jeżeli jednak bardzo lubisz słodki smak potraw, w codziennej kuchni zamiast cukru użyj stewii, która nie tylko jest słodsza od cukru, ale nie ma kalorii.

Aby zamówić produkt napisz na sklep@sterydowo.com z listą produktów lub użyj formularz kontaktowy . Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco niezależnie czy domena lub email ulegnie zmianie zarejestruj się - będziesz o wszystkim informowany.