Sterydowo.comKorzyści wynikające z diety bezglutenowej


Korzyści wynikające z diety bezglutenowej


Usunięcie glutenu z codziennej diety wiąże się z ogromnymi korzyściami, nie tylko u osób chorych , ale praktycznie u każdej osoby, której zależy na dobrym samopoczuciu i lepszej sylwetce . Jedna na sto osób wykazuję nietolerancję glutenu, jednak u osoby zdrowej poprawa funkcjonowania po odstawieniu glutenu widoczna jest w bardzo szybkim czasie.


1. Gluten – czym tak naprawdę jest?

Jest on białkiem roślinnym, występującym w zbożach, takich jak: pszenica, jęczmień, żyto, a także owies, często może być skażony innymi zbożami podczas przemiału. Gluten mogą zawierać następujące produkty: słodycze, wędliny, piwo, przyprawy, jak i również również popularne w naszej kuchni sosy.


2. Czy gluten ma wpływ na nasze zdrowie?

Nadmiar glutenu przyczynia się do wielu chorób i dolegliwości. Białko to może działać jak endorfiny – wywoływać zmiany w zachowaniu, pogorszenie koncentracji, jak i również zawroty głowy i wiele innych skutków ubocznych.


A cały system polega na tym, że enzym, który odpowiada za rozkład tego białka oraz jego wydzielenie zawartych w nim składników odżywczych, potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, nie spełnia swojej roli tak jak byśmy sobie tego chcieli. Niestrawione fragmenty glutenu pozostają w organizmie, stają się powoli naszym „wrogiem”, co powoduje reakcję obronną organizmu, która odgrywa pewną rolę w chorobach autoimmunologicznych


3.Korzyści z diety bezglutenowej :

Zastanów się czy miewasz bóle głowy, wzdęcia, uczucie pełności, problemy z cerą oraz ogólne złe samopoczucie?


Dieta bezglutenowa jest dla ciebie idealna!


Jakie korzyści zaobserwujemy ostawiając gluten?


– poprawienie motoryki jelit,

– lepszy sen,

– mniejszy spadek wydolności,

– poziom energii utrzymany na stałym poziomie,

– dużo lepsze ogólne samopoczucie,

– nowe smaki i różnorodność w kuchni.


4. Jakie produkty powinniśmy wybierać?

Przede wszystkim powinniśmy skupić się na produktach, które naturalnie nie posiadają glutenu. Nie wybierajmy produktów przetworzonych, pozbawionych glutenu w wyniku obróbki przemysłowej.


Dobrymi źródłami węglowodanów w formie bezglutenowej będą:


– bataty,

– komosa ryżowa,

– kasza jaglana i gryczana,

– płatki ryżowe, gryczane, jaglane,

– ryż,

– topinambur,

– tapioka,

– makaron gryczany.


Mąkę pszenną możemy zastąpić mąką ryżową, jaglaną, kokosową, mąką z pestek dyni, kasztanową i wieloma innymi, które są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością.

Aby zamówić produkt napisz na sklep@sterydowo.com z listą produktów lub użyj formularz kontaktowy . Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco niezależnie czy domena lub email ulegnie zmianie zarejestruj się - będziesz o wszystkim informowany.