Sterydowo.comPrzewodnik naturalnego kulturysty

Chociaż bardzo często jesteśmy przekonani, że wszyscy zawodowi kulturyści korzystają ze wspomagania w postaci sterydów anabolicznych lub innych nielegalnych form dopingu, to jednak w rzeczywistości nie jest to prawda. Rozbudowa muskulatury oraz nadanie jej rzeźby jest możliwe również przy wykorzystaniu tylko i wyłącznie naturalnych, bezpiecznych dla naszego organizmu metod. Warto jednak pamiętać, że w takim wypadku tak naprawdę wszystko zależy od odpowiedniej intensywności treningu, dobrze pomyślanego planu treningowego, diety, suplementacji, skutecznej regeneracji potreningowej a także oczywiście regularności i konsekwencji. W przypadku, gdy nie mamy zamiaru korzystać z pomocy sterydów anabolicznych, nasze treningi siłą rzeczy będą musiały być częstsze i bardziej intensywne. Również dieta oraz suplementacja muszą zostać pomyślane w taki sposób, aby w maksymalnie wspierać procesy anaboliczne mięśni. Aby pomóc Ci w pracy nad muskulaturą poprzez stosowanie jedynie naturalnych metod, prezentujemy ten przewodnik naturalnego kulturysty.

Trening

Spis treści TreningCzęstotliwość treningówProgram ćwiczeńGeneralne wskazówkiPrzewodnik naturalnego kulturystyBądź cierpliwy i konsekwentnyIntensywność treninguBiałko z kazeiną przed snemOdpoczynek i senPożywienie i odżywki

Pierwszą i najważniejszą kwestię stanowi oczywiście trening. Jak już wspominano, w sytuacji braku wspomagania w formie sterydów, trening musi być naprawdę intensywny i dobrze rozpisany jeżeli ma nam przynieść spodziewane efekty. Potrzebna Ci będzie pasja i determinacja, ponieważ to właśnie one w ogromnej mierze pomagają organizmowi znieść ciężkie obciążenia, z jakimi wiąże się naturalna praca nad muskulaturą. Od czego zacząć? Na samym początku musimy, rzecz jasna, wybrać odpowiedni i dostosowany do naszych indywidualnych predyspozycji plan treningowy.

Częstotliwość treningów

Wśród naturalnych kulturystów można wskazać różne podejścia odnośnie liczby dni treningowych w ciągu tygodnia. Najczęstsze jest trenowanie 4-5 dni w tygodniu. Oczywiście, niezwykle istotną rolę odgrywać będa tutaj Twoja silna wola, konsekwencja oraz determinacja. Zdarzają się również zawodnicy trenujący nawet 7 dni w tygodniu. Z różnych względów nie jest to jednak opcja polecana. Przede wszystkim dlatego, że przy takim, de facto pozbawionym przerw treningu mięśnie mają naprawdę bardzo niewiele czasu na skuteczną regenerację, co stanowi jeden z czynników o kluczowym znaczeniu dla powodzenia naszych wysiłków. Oprócz tego, trenowanie dzień w dzień to także po prostu potężne obciążenie organizmu, który z czasem może zacząć się buntować.

Program ćwiczeń

Oprócz częstotliwości będziesz musiał dobrać także odpowiedni program ćwiczeń. Tutaj opcji jest wiele. Niektórzy zawodnicy trenują w pięciodniowych cyklach. Wówczas każdy dzień jest poświęcony odrębnej parze mięśni zaś dwa dni nietreningowe w ciągu tygodnia to czas na regenerację organizmu oraz odpoczynek. Zdarzają się także zawodnicy wykonujący 4 lub 5 razy w tygodniu trening obwodowy. Wydaje się jednak, że jest to opcja zarezerowana jedynie dla niektórych, bardzo silnych organizmów. Być może okaże się, że Twoje mięśnie zareagują na taki plan treningowy bardzo dobrze, jednak w większości wypadków wiąże się on po prostu ze zbyt dużym obciążeniem. Inna możliwość to również pięciodniowe cykle, tyle że zamiast pojedycznych grup mięśniowych trenuje się ich pary, a więc na przykład jednego dnia klatka piersiowa oraz biceps, następnego barki oraz tricepsy, i tak dalej. Od czego powinien zależeć wybór programu ćwiczeń? Na pewno warto poszukać w internecie różnych dostępnych opcji. Czasami przyda się także eksperymentowanie. W takim wypadku oczywiście nieco opóźnimy osiągnięcie oczekiwanych efektów, jednak z większym prawdopodobieństwem uda się nam ułożyć plan ćwiczeń, na który nasze mięśnie będą reagować naprawdę dobrze i który ostatecznie okaże się wysoce efektywny.

Generalne wskazówki

Przede wszystkim powinieneś pamiętać, że nie jest ważne, jak szybko rosną Twoje mięśnie. Nastawienie na jak najprędsze osiągnięcie widocznych efektów to częsty błąd. W takim przypadku łatwiej tracimy motywację i poddajemy się frustracji, a także bardziej kusi nas, aby pójść na skróty, na przykład poprzez zwiększenie intensywności treningów, co na dalszą metę okazuje się mniej skuteczne, niż trenowanie według stałego, prawidłowego programu. Istotną rolę odgrywa oczywiście także dobór obciążena. Jeżeli jest ono zbyt małe, Twoje mięśnie po prostu nie otrzymają wystarczająco silnego impulsu do wzrostu. Nie oznacza to jednak, że należy przesadzać w drugą stronę. Zbyt duże obciążenia to przeważnie gorsza technika wykonywania ćwiczeń, zbyt mała liczba powtórzeń a także zwiększone ryzyko kontuzji. Aby osiagnąć lepsze efekty, korzystać ze zróżnicowanych obciążeń(wolne ciężary, maszyny, wyciągi, kalistenika). W ten sposób dostarczysz mięśniom zróżnicowanych bodźców, co powinno poskutować lepszą odpowiedzią anaboliczną. Warto również zmieniać kolejność poszczególnych ćwiczeń w tym celu, aby mięśnie nie przyzwyczajały się do tego samego bodźca(wtedy odpowiedź anaboliczna z czasem staje się słabsza).

Przewodnik naturalnego kulturysty

Czy można efektywnie pracować nad rozwojem muskulatury bez korzystania ze sterydów anabolicznych? Odpowiedź jest jak najbardziej pozytywna. Intencją tego artykułu nie jest jednak wszczynanie debaty na temat sensowności/etyczności stosowania sterydów. Chcemy jedynie pokazać, że przy odpowiednim doborze środków oraz motywacji i silnej woli jesteś w stanie poradzić sobie bez stosowania dopingu.

Bądź cierpliwy i konsekwentny

Trenując naturalnie należy nastawić się na to, że efekty będą pojawiać się stopniowa a każda poprawa, każdy dodatkowy centymentr w obwodzie Twojego bicepsa lub klatki piersiowej będzie okupiony ciężką pracą. Jak sobie z tym poradzić? Po prostu: trzeba mieć jaja. Konsenwencja, determinacja i silna wola, to trzy cechy składające się na osobowość prawdziwego mężczyzny. To także trzy czynniki, które od strony mentalnej okażą się kluczowe dla Twojego sukcesu.

Intensywność treningu

Trenując naturalnie będziesz musiał znacząco zwiększyć intensywności treningu. Zapomnij o standardowym schemacie pod tytułem 4 serie po 8 powtórzeń. Twoje mięśnie będa potrzebować naprawdę mocnych bodźców. Oznacza to konieczność stosowania od 6 do 8 serii z 12 powtórzeniami. Warto również wykonywać ćwiczenia dodatkowe, na przykład z zakresu kalisteniki. W ten sposób mocniejsz stymulujesz mięśnie, co równa się lepszej odpowiedzi anabolicznej.

Białko z kazeiną przed snem

Często o tym zapominamy, ale ogromne znaczenie dla rozwoju muskulatury ma nie tylko to, co dzieje się na siłowni, ale również procesy zachodzące w Twoim organiźmie podczas snu. Stosowanie odżywek zawierajacych białko z kazeiny przed snem zapewni Ci gwarancję, że Twoje mięśnie ani przez chwilę nie będą “na głodzie”, co ma znacznie większe znaczenie, niż może się wydawać.

Odpoczynek i sen

Nie trzeba chyba specjalnie tłumaczyć, jak ważna dla skuteczności treningu jest odpowiednia regeneracja potreningowa. Tutaj kluczową rolę będzie odgrywać rzecz jasna sen. Śpij codziennie co najmniej osiem godzin. Pamiętaj również, że Twoje mięśnie oraz cały organizm będą potrzebować przynajmniej dwóch dni w tygodniu na odpoczynek po treningu. Bez tego, najpewniej prędzej czy później doprowadzisz mięśnie do przetrenowania a cały organizm do stanu osłabienia.

Pożywienie i odżywki

Dieta kulturysty to 5-6 równowartościowych, bogatych w proteiny, węglowodany, związki mineralne oraz witaminy posiłków. Mięso, nabiał, wartościowe źródła węglowodanów, orzechy, warzywa i owoce- to wszystko sprawi, że Twój organizm codziennie otrzyma odpowiednią podaż potrzebnych mu substancji odżwyczych. Ważną rolę będzie odgrywać oczywiście rówież suplementacja. BCAA(najlepiej w połączeniu z EAA), dobra kreatyna, izolat lub hydrolizat białka serwatkowego, dobre węglowodany oraz skuteczne ZMA a także inne boostery testosteronu. Dzięki temu zestawowi dostarczysz organizmowi potężnego wsparcia. W przypadku intensywnych treningów przyda się również beta-alanina, która pozwoli Ci trenować dłużej i zwiększy wytrzymałość mięśni.
Aby zamówić produkt napisz na sklep@sterydowo.com z listą produktów lub użyj formularz kontaktowy . Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco niezależnie czy domena lub email ulegnie zmianie zarejestruj się - będziesz o wszystkim informowany.