Sterydowo.comOmnadren – charakterystyka lekuOmnadren to lek o szerokim zastosowaniu

Spis treści Omnadren to lek o szerokim zastosowaniuOmnadren – charakterystyka lekuOmnadren – zastosowanieOmnadren – dawkowanieOmnadren – możliwe skutki uboczneOmnadren – przeciwwskazaniaOmnadren – sposób działania

stanowiący mieszaninę czterech estrów testosteronu (poroponianu, izokapronianu, fenylopropionianu oraz dekanonianu). Niniejszy preparat najczęściej stosowany jest w przebiegu zaburzeń układu hormonalnego u mężczyzn oraz specyficznych chorób nowotworowych u kobiet. Poniżej przedstawione zostaną najważniejsze informacje dotyczące niniejszego leku. Opisany zostanie sposób działania i dawkowania preparatu. Wskazane zostaną również ewentualne przeciwwskazania oraz skutki uboczne związane ze stosowaniem Omnadrenu.

Omnadren – charakterystyka leku

Niniejszy lek stanowiący mieszaninę czterech estrów testosteronu, najczęściej podawany jest w formie iniekcji domięśniowej w przypadku mężczyzn, u których stwierdzono znaczący niedobór testosteronu.

Testosteron w swojej naturalnej formie odrywa głównie funkcję stymulacji i podtrzymywania funkcji seksualnych. Odpowiedzialny jest za rozrost jąder oraz gruczołu krokowego i pęcherzyków nasiennych, a ponadto wytwarza i pozwala dojrzewać plemnikom wpływając tym samym na płodność mężczyzny. Dodatkową funkcją testosteronu zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, jest jego wpływ na rozrost masy mięśniowej i zwiększenie gęstości kości.

Jedna ampułka niniejszego preparatu zawiera 250 mg testosteronu, w tym:

60 miligramów fenylopropionianu;30 miligramów poroponianu;60 miligramów izokapronianu; oraz100 miligramów dekanonianu testosteronu.

Niniejszy lek posiada działanie androgenne i stosowany jest najczęściej w leczeniu chorób endokrynologicznych i onkologicznych.

Omnadren – zastosowanie

Powyższy lek stosowany jest w leczeniu specyficznych zaburzeń zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

W przypadku mężczyzn

Omnadren stosuje się w terapii zaburzeń czynności układu hormonalnego. Niedobór testosteronu odpowiedzialny jest bowiem za powstawanie wielu chorób, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie mężczyzny zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Omnadren najczęściej stosowany jest w leczeniu hipogondyzmu charakteryzującego się między innymi impotencją, niepłodnością, zmęczeniem, utratą masy kostnej oraz depresją. Niniejszy preparat może być również stosowany w przypadku opóźnionego dojrzewania płciowego u chłopców, impotencji oraz w zaburzeniach płodności.

W przypadku kobiet

Omnadren stosuje w przebiegu specyficznych chorób onkologicznych, w tym zaawansowanego nowotworu sutka oraz błony śluzowej macicy (endometrium). Ponadto, niniejszy preparat stosowany jest w leczeniu zaburzeń hormonalnych charakteryzujących się hiperestrogenizmem (czyli nadmierną ilością estrogenów).

Omnadren – dawkowanie

Decyzję o dawkowaniu niniejszego preparatu podejmować może jedynie lekarz prowadzący, który dokonał prawidłowego rozpoznania jednej z powyższych chorób na podstawie dokładnych badań i obszernego wywiadu z pacjentem. Stosowanie Omnadrenu bezwzględnie zabronione jest w przypadku zaburzeń hormonalnych u chłopców, którzy nie ukończyli jeszcze 15 roku życia. Skuteczność niniejszego leku może zostać osiągnięta tylko wtedy, gdy jego dawkowanie jest zgodne z zaleceniami lekarza. Omnadren podawany jest za pośrednictwem głębokiej iniekcji w mięsień pośladkowy. Wszelkie wątpliwości związane ze stosowaniem niniejszego preparatu należy bezzwłocznie skonsultować z lekarzem prowadzącym lub farmaceutą. Przed zażyciem substancji należy również zapoznać się z informacjami zawartymi na ulotce produktu. Omnadren należy przechowywać w suchym i szczelnym opakowaniu z dala od miejsc dostępnych dla dzieci. Bezwzględnie zabronione jest przyjmowanie niniejszego preparatu po upływie jego daty ważności. Zakazane jest również przyjmowanie go w celach innych niż te, które zostały wskazane przez lekarza prowadzącego. Należy również pamiętać, aby w trakcie stosowania niniejszego leku unikać picia alkoholu. Omnadren nie może również stosowany być przez kobiety, które są w ciąży, lub znajdują się aktualnie w okresie karmienia piersią. W sytuacji przedawkowania niniejszego leku może dojść do pojawienia się uporczywego i utrudniającego codzienne funkcjonowanie wzwodu u mężczyzn. W przypadku kobiet nadmierne przyjmowanie Omnadrenu może doprowadzić do nieodwracalnej zmiany głosu.

Omnadren – możliwe skutki uboczne

Stosowanie niniejszego leku może nieść ze sobą działania niepożądane, które najczęściej związane są z nieprzestrzeganiem prawidłowego dawkowania preparatu. Wśród skutków ubocznych stosowania Omnadrenu możemy wyróżnić:

Zatrzymywanie się wody w organizmie;Zmniejszenie, lub całkowite zahamowanie wydzielania spermy;Wyraźnie powiększenie się gruczołów sutkowych (w przypadku mężczyzn);Zmiana (obniżenie) barwy głosu (w przypadku kobiet);Nadmierne owłosienie ciała, pojawienie się wąsika ( w przypadku kobiet);Zaburzenia miesiączkowania;Zmiany skórne (trądzik);Objawy uczuleniowe;Łysienie typu męskiego (w przypadku kobiet);Wzrost poziomu wapnia we krwi.

W rzadkich sytuacjach stosowanie niniejszego preparatu może również wpłynąć na funkcje wątroby, bóle głowy, nudności, częste zmiany nastroju i popędu płciowego oraz zahamowanie wzrostu kości. Prawidłowe stosowanie Omnadrenu nie wpływa na sprawności psychomotoryczne pacjenta, pozwalając mu jednocześnie na prawidłowe funkcjonowanie i nie wpływając zarówno na jego zdolność prowadzenia pojazdów, jak i obsługi maszyn.

Omnadren – przeciwwskazania

Przed przyjęciem niniejszego leku należy bezwzględnie poinformować lekarza prowadzącego o swoich alergiach i przebytych chorobach. Wśród chorób i zaburzeń, które wykluczają terapie przy zastosowaniu Omnadrenu możemy wyróżnić:

chorobę wieńcową i nadciśnienie tętnicze;zaburzenia neurologiczne, w tym padaczkę;nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu moczowego, w tym choroby nerek;niewydolność wątroby;zdiagnozowaną migrenę;nowotwór gruczołu krokowego;

Niniejszego leku nie należy również przyjmować w połączeniu ze specyficznymi lekami nasennymi oraz doustnymi lekami zawierającymi insulinę. Przeciwwskazaniem do stosowanie niniejszego leku jest również ciąża i okres karmienia piersią oraz niedawno przebyta depresja i inne zaburzenia psychiczne. Leku nie należy przyjmować również w celach innych niż te, które wskazane zostały przez lekarza prowadzącego.

Omnadren – sposób działania

Niniejszy preparat zawiera męski hormon płciowy (testosteron), który w przypadku mężczyzn syntetyzowany jest głównie w jądrach. W przypadku kobiet Omnadren syntetyzowany jest natomiast w korze nadnerczy oraz w jajnikach. Stosowanie niniejszego preparatu wpływa na ustabilizowanie gospodarki hormonalnej w przypadku niedoboru testosteronu u mężczyzn, powodując tym samym prawidłowy rozwój prącia i gruczołu krokowego. Ponadto Omnadren wpływa na zwiększenie aktywności psychicznej i fizycznej zmniejszając uczucie zmęczenia i przyspieszając przemianę białkową. Przyjmowanie Omnadrenu charakteryzuje się przedłużonym działaniem, które pozwala na wykrycie niniejszej substancji w organizmie nawet po upływie czterech tygodni. UWAGA! Niniejszy lek przeznaczony jest do stosowania wyłącznie w zgodzie z zaleceniami lekarskimi. Przedawkowanie, lub niewłaściwe stosowanie preparatu może powodować wystąpienie licznych działań niepożądanych, które mogą wpłynąć na zdrowie, a nawet życie pacjenta.  
Aby zamówić produkt napisz na sklep@sterydowo.com z listą produktów lub użyj formularz kontaktowy . Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco niezależnie czy domena lub email ulegnie zmianie zarejestruj się - będziesz o wszystkim informowany.