Sterydowo.com



Hgh – hormon młodości – plusy i minusy

Hgh – Human Growth Hormone

Spis treści Hgh – Human Growth Hormone



Hormon wzrostu – hgh



Ostatnim ciekawym trendem panującym wśród celebrytów jest poddanie się tak zwanej kuracji odmładzającej.



Ostatnie doniesienia komisji do spraw dopingu donoszą o znalezieniu metody wykrycia HGH wśród startujących zawodników.





zwany również somatotropiną pierwszy raz został wyodrębniony w latach 50-tych ubiegłego wieku. Pomimo iż minęło już wiele lat, obszar jego medycznych zastosowań nie zmienił się. Zarówno wtedy kiedy go odkryto jak i dziś stosowanie HGH zaleca się przy karłowatości – czyli chorobie, w której orga­nizm nie wytwarza dość hormonu wzrostu, wskutek czego ustaje proces wzrostu kośćca oraz mięśni. Somatotropina jest hormonem przedniego płata przysadki mózgowej. Jego wydzielanie regulowane i kontrolowane jest przez neurohormony podwzgórza – somatoliberynę oraz somatostatynę.

Hormon wzrostu – hgh

to naturalny hormon polipeptydowy składający się ze 191 aminokwasów. Somatotropina jak wspomniano powstaje w przednim płacie przysadki w odpowiedzi na intensywne dla organizmu bodźce takie jak intensywne obciążenie, stres, niski poziom cukru we krwi. Co ciekawe somatotropina najintensywniej wydzielana jest nocą podczas snu. Hormon ten nazywany jest hormonem młodości nie bez powodu. Jego produkcja bowiem spada regularnie od 20 roku życia. Natomiast jej bezpośrednie wydzielanie uzależnione jest zarówno od wieku jak i płci. Przez kolejne lata poziom hormonu wzrostu spada średnio o 15%. W okresie późnej dorosłości czy też wieku podeszłym poziom hormonu wzrostu może wynosić około 25% czego konsekwencją jest wielokrotnie utrata pełnej sprawności zarówno fizycznej jak i psychicznej. Bez somatotropiny nie byłby możliwy rozrost organizmu. Jego obecność pozwala poszerzać się chrząstkom w kościach długich oraz wydłużać je. Temu procesowi towarzyszy jednocześnie wzrost masy ciała. Hormon wzrostu pełni w organizmie rolę syntezatora białek, węglowodanów i tłuszczów dzięki czemu w naszym organizmie pozostają cenne substancje takie jak na przykład jony fosforowe. Kolejnym ważnym zadaniem hormonu wzrostu w ludzkim organizmie jest przyspieszenie i stymulacja glikogenolizy oraz wydzielanie glukozy. Dzięki temu proces lipolizy czyli innymi słowy rozkład trójglicerydów na kwasy tłuszczowe i glicerol w tkankach tłuszczowych jest znacznie większy. Ostatnim pozytywnym działaniem opisywanego hormonu jest poprawa wyglądu oraz grubości naszej skóry. Ponadto samo wydzielanie hormonu wzrostu przez nasz organizm poprawia samopoczucie, koncentracje i wpływa na nasz dobry nastrój.

Ostatnim ciekawym trendem panującym wśród celebrytów jest poddanie się tak zwanej kuracji odmładzającej.

Jej proces polega na wstrzykiwaniu hormonu wzrostu. W efekcie wzrasta masa mięśniowa oraz poprawia się witalność oraz wydajność organizmu. Efekty zauważane są także w samopoczuciu, poprawie i wyglądzie jakości cery. Wzrasta także popęd seksualny. Największe znaczenie hormonu wzrostu utrzymywane jest wśród kulturystów. Pierwsze wzmianki o zastosowaniu somatotropiny w tej grupie sportowców odnotowano na początku lat 80tych ubiegłego wieku. Doskonałym uzewnętrznieniem popularności tego procesu jest porównanie sylwetek sportowców z końca lat 70tych z uczestnikami zawodów w latach 80-84. Sylwetka kulturystów w tym drugim wspomnianym okresie jest wymodelowana oraz zauważana jest lepsza gęstość mięśni. Bez obaw można więc zaznaczyć, że kulturystyka bez stosowania hgh w dzisiejszych czasach byłaby niemożliwa. Jaki jest więc bezpośredni wpływ stosowania somatotropiny uważanej za najsilniejszą anaboliczną substancję hormonalną dzisiejszych czasów? Wielu specjalistów uważa, że żaden ze znanych dziś sterydów anabolicznych nie może równać się ze skutecznością HGH. Otóż, jej działanie wpływa na wzrost mięśni z jednoczesną redukcją tłuszczu. Wielu sportowców podejmuje także decyzje o przyjmowaniu somatotropiny ze względu na zminimalizowanie powstawania urazów, bowiem działanie HGH polega także na rozbudowie tkanki łącznej, chrzęstnej i budowie ścięgien. Efektem jest nie tylko zminimalizowanie wystąpienia kontuzji, ale także poprawa wydajności organizmu. Ważne jest aby znać zasady działania stosowania tego hormonu. Sportowcy, którzy nie mają pojęcia o jego funkcjonowaniu mogą być rozczarowaniu brakiem rezultatów. Hormon wzrostu działa na różnych płaszczyznach, a jego kompleksowe działanie wspierane jest poprzez występowanie i pracę innych hormonów. Dlatego też warto zasięgnąć porady wykwalifikowanej kadry zanim podejmie się decyzję o suplementacji HGH. Dozowanie somatotropiny dostępne jest zarówno w postaci tabletek jak również zastrzyków podskórnych. W odróżnieniu od innych anabolików stosowanych domięśniowo HGH wprowadza się do organizmu cienką igłą tuż pod skórę. Bezpośrednią zaletą takiej aplikacji jest szybsze tempo przenikania substancji do krwi. Jej podwyższony poziom w organizmie wykrywany jest już po około 10 minutach od podania. Maksymalne stężenie somatotropiny w organizmie zauważane jest od 4 do 6 godzin po bezpośredniej aplikacji. Stosowanie dopingu poprzez zażywanie HGH jest od dawna zakazane. Pomimo tego somatotropina jest substancją bardzo popularną wśród wielu grup sportowców. Szczególnymi grupami są kulturyści, lekkoatleci i ciężarowcy. Wykrycie HGH w ogólnym badaniu moczu jest niemożliwe, stąd najprawdopodobniej wynika lekkość jej zażywania.

Ostatnie doniesienia komisji do spraw dopingu donoszą o znalezieniu metody wykrycia HGH wśród startujących zawodników.

Jednak zanim sposób ten na stałe zagości wśród procedur możemy spodziewać się jeszcze wielu nadużyć somatotropiny na arenie międzynarodowego sportu. Czy jednak warto jest poddawać się tej suplementacji? Zażywanie HGH w zmożonych ilościach przez dłuższy czas jest niebezpieczną ingerencją w nasz organizm i jak wszystko może powodować skutki uboczne. Do najpoważniejszych należy przede wszystkim wystąpienie zjawiska akromegalii, czego zauważalnym skutkiem jest fakt, że niektóre narządy wewnętrzne, np. serce i wątroba, ulegają powiększeniu. Zwiększa się również wielkość uszu, rąk, stóp, nosa i żuchwy na skutek rozrostu tkanek miękkich. Powiększają się praktycznie wszystkie narządy oprócz gałek ocznych. Choroba objawia się przerostem kości i ich deformacją, pogrubieniem skóry, a także nadmiernym owłosieniem ciała. Innym schorzeniem będącym skutkiem przypisywanym długotrwałemu stosowaniu HGH jest tak zwany gigantyzm. Przejawia się on zwiększonym wzrostem kości długich. Współtowarzyszy temu schorzeniu mu ubytek pola widzenia. Ponadto  długo­terminowe przyjmowanie somatotropiny skutkuje również pod­wyższeniem odporności komórek tłuszczowych na insulinę.Krótko mówiąc oznacza to, iż  hormon wzrostu obniża zdolność reakcji komó­rek tłuszczowych na insulinę czego skutkiem jest fakt, że insulina nie może transportować cząsteczek glukozy z krwiobiegu do komórek tłuszczowych, aby odłożyć je tam w formie trójglicerydów. Zaburzenia ze strony regulacji trójglicerydów czy glukozy może w konsekwencji prowadzić do hipoglikemii, czyli spadku poziomu glukozy we krwi do wartości poniżej normy. Czy warto więc ryzykować własne zdrowie dla sukcesów sportowych? Ponadto jak wspomniano stosowanie tej substancji jest niedozwolone. Istnieją przecież naturalne sposoby stymulowania wydzielania hormonu wzrostu. To przede wszystkim spokojny, regularny i niezakłócony sen oraz odpowiednia dieta zawierająca duże ilości białka. Cenne z pewnością okażą się rady wykwalifikowanych dietetyków i trenerów będących drogowskazami na drodze do sportowego sukcesu.
Aby zamówić produkt napisz na sklep@sterydowo.com z listą produktów lub użyj formularz kontaktowy . Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco niezależnie czy domena lub email ulegnie zmianie zarejestruj się - będziesz o wszystkim informowany.