Sterydowo.com



Czym jest Nandrolon?



Czym jest Nandrolon?

Spis treści Czym jest Nandrolon?



Działanie Nandrolonu



Czas działania



Efekty stosowania



Dawkowanie środka



Postać Nandrolonu



Kto może stosować Nandrolon?



Łączenie Nandrolonu z innymi środkami



Przeciwwskazania



Możliwe skutki uboczne



Historia Nandrolonu

  Nandrolon to lek sterydowy, który najczęściej stosuje się w trakcie osteoporozy, jednak jego bardziej ciemną i lepiej znaną stroną jest przyjmowanie go w celach dopingujących. Nandrolon jest kwalifikowany do grupy hormonów sterydowych – co więcej – istnieją dwie jego formy: dekanian nandrolonu oraz fenylopropionian nandrolonu. Bardziej popularna jednak jest pierwsza z nich.   Nandrolon to również organiczny związek chemiczny, który posiada działanie zarówno anaboliczne, jak też i androgenne. Podobnie jak i inne sterydy anaboliczne, przyspiesza on syntezę białek, a także pobudza łaknienie, zwiększa mineralizację oraz rozrost kości. Co ważniejsze jednak, nadrolon nie działa podany doustnie.  

Działanie Nandrolonu

  Nandrolon jest zbliżony pod względem chemicznym do testosteronu, jednak jego działanie jest znacznie silniejsze. Wpływa on między innymi na rozrost mięśni szkieletu oraz zwiększenie gęstości składu minerałów kości. Za sprawą tychże właśnie właściwości jest on stosowany w leczeniu osteoporozy u kobiet oraz po okresie menopauzy. Stosowany jest również przy leczeniu przeciwbólowym w przypadku raka sutka z przerzutami.   Nandrolon jest doskonałym środkiem w leczeniu niedoboru białka w porze rekonwalescencji oraz w ciężkich stanach przed- oraz pooperacyjnych. Często pozwala on szybciej zagoić rany oraz złamania, a dodatkowo również i odleżyny. Co ważniejsze – stosowany jest również w okulistyce w charakterze kropli do oczu, aby przyspieszyć gojenie powierzchni gałki ocznej.   Nandrolon zmniejsza też poziom hormonu katabolicznego – kortyzolu. Blokuje on receptory kortyzolowe. Magazynuje on też spore ilości wody w stawach, dzięki czemu świetnie sprawdza się przy bólach barków, łokci i kolan po ciężkich treningach.  

Czas działania

  Nandrolon jest obiektem licznych badań. Eksperyment naukowców z Maastricht University z Holandii dowiódł, iż w ciągu ośmiu tygodni, środek ten przyczynił się do zwiększenia masy ciała o ponad dwa kilogramy, beztłuszczowej masy o 2.6 kilogramów, zaś wody – o niecałe półtora kilograma. Osoby biorące udział w badaniach otrzymywali tygodniowo 200 miligramów nandrolonu.   Środek dopingujący wykazywany jest przez badania przez pięć dni.    

Efekty stosowania

  Opisywany preparat – nandrolon  zwiększa odporność na ból, w związku z czym jest przyjmowany jako lek przeciwbólowy. Oprócz tego, środek świetnie sprawdza się po ciężkich treningach, przy bólach stawów, barków, kolan oraz łokci. Pozwala szybciej powrócić do zdrowia i pełni sprawności.   Nandrolon jest sterydem bazowym, który pozwala w znaczący sposób zwiększyć masę mięśniową, a przy okazji i siłę. Dzięki temu jest popularny wśród sportowców wytrzymałościowych, jednak nie jest on legalny. Mimo to, stosowany jest przez kulturystów – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Nandrolon wydłuża czas krzepnięcia krwi. Można go stosować również z innymi sterydami.

Dawkowanie środka

  Środek można stosować przez około od dwunastu do dwudziestu czterech tygodni. Po odstawieniu nandrolonu należy rozpocząć tak zwaną antykurację, która powinna wynosić od siedmiu do dziesięciu dni. Przez pierwsze dwa tygodnie stosowania należy stosować środek zarówno rano, jak i wieczorem po dwadzieścia miligramów. W trzecim oraz czwartym tygodniu warto ograniczyć kurację do połowy, zażywając środek jedynie w okresie porannym, również dwadzieścia miligramów. Jego wykrycie jednak jest możliwe poprzez badanie moczu nawet kilka miesięcy – pół roku od jego przyjęcia.   Należy wspomnieć, iż nandrolon nie działa podany doustnie.  

Postać Nandrolonu

  Nandrolon jest dostępny w charakterze płynu olejowego, który podawany jest głęboko domięśniowo w charakterze zastrzyków. Jest on sprzedawany w buteleczkach, można je uzyskać u każdego dealera, jednakże niektóre z nich mogą być jedynie podróbkami prawdziwego nandrolonu.   Istnieje również możliwość zakupu środka w tabletkach, jednak ze względu na bardzo słabą wchłanialność, nie są one tak skuteczne jak zastrzyki.  

Kto może stosować Nandrolon?

  Jego stosowanie zaleca się w trakcie ujemnego bilansu azotowego, na przykład przed oraz po operacjach, w trakcie osteoporozy, zachorowań na gościec, złamaniach, oparzeniach, po radioterapii oraz w możliwych stanach niedożywienia, bądź po wyniszczeniu organizmu oraz rekowalescencji.   Ze względu na bardzo pozytywne właściwości, nandrolon jest jednym z najbardziej popularnych środków stosowanych przez sportowców wyczynowych. Mimo to jednak, jego długie utrzymywanie się w organizmie często w przeszłości był on przyczyną poważnych afer. Z jego stosowaniem byli powiązani czołowi sportowcy, tacy jak Ralf Moeller, Linford Christie – mistrz olimpijski z 1992 roku, były piłkarz z Hiszpanii Josep Guardiola, pakistański krykiecista, Shoaib Akhtar czy również koszykarz NBA – Juan Dixon.   Nandrolon wykrywano również niegdyś u polskich sportowców – Szymona Kołeckiego, dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego, maratończyka i ciężarowca Antoniego Niemczaka czy też Pawła Nastuli, byłego mistrza olimpijskiego w judo w Atlanty. Za stosowanie tego środka w 2016 roku wykluczono dwóch czołowych sztangistów, Tomasza oraz Adriana Zielińskich.  

Łączenie Nandrolonu z innymi środkami

  Odpowiednią ilość nandrolonu można przyjmować z wieloma innymi środkami, takimi jak testosteron enantatu oraz matandienon. Pomaga to w znaczący sposób zwiększyć możliwe efekty i lepiej przybrać zarówno na masie, jak też i sile.  

Przeciwwskazania

  Nandrolon nie może być podawany w trakcie ciąży oraz karmienia piersią. Nie wolno również przyjmować opisywanego środka w przypadku chorób nowotworowych oraz u pacjentów, u których występuje niewydolność serca, bądź zaburzenia nerek, nadciśnienie tętnicze, migrena, cukrzyca oraz zaburzenia pracy wątroby.   Sterydy nie mogą być podawane dzieciom oraz młodzieży w okresie dojrzewania. Zignorowanie tegoż przeciwwskazanie może prowadzić do zaburzenia tegoż właśnie procesu. Środek może wzmagać działanie leków przeciwzakrzepowych oraz insuliny.  

Możliwe skutki uboczne

  Nandrolon w znaczący sposób przyspiesza przebudowę masy mięśniowej, a także proces regeneracji. Mimo to jednak, posiada on liczne skutki uboczne. Wśród nich wymienia się między innymi podwyższone ciśnienie krwi, upośledzenie pracy wątroby, większa ilość gromadzonego tłuszczu, występowanie trądzika, a także zaburzenia krzepnięcia krwi.   W przypadku mężczyzn, nandrolon może prowadzić do spadku libido, zaburzeń erekcji, a także zahamowania spermatogenezy, czyli produkcji spermy. Oprócz tego, istnieje możliwość problemów z czynnością jąder oraz może dojść do ginekomastii, powiększenia się męskich piersi.   U kobiet, środek dopingujący może prowadzić do zaburzeń miesiączkowania oraz zahamowania owulacji. Co więcej – kolejnym problemem odnotowanym jako skutek uboczny nandrolonu jest pogłębienie się barwy głosu.  

Historia Nandrolonu

  W Polsce nandrolon początkowo występował w charakterze jedynie fenylopropionianu i nosił nazwę Nerabolilu. Na początku jak osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku był importowany z Węgier.
Aby zamówić produkt napisz na sklep@sterydowo.com z listą produktów lub użyj formularz kontaktowy . Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco niezależnie czy domena lub email ulegnie zmianie zarejestruj się - będziesz o wszystkim informowany.