Sterydowo.comJak chronić wątrobę podczas stosowania sterydów anabolicznych?

Po pierwsze, wątrobie szkodzą sterydy anaboliczne pochodzenia głównie lub wyłącznie z alkilowanych sterydów anabolicznych. Sterydy które nie są alkilowane i nie posiadają estradiolu, nie mają prawie nigdy szkodzić na wątrobę. (W kilku oczywistych przypadkach istniejących w literaturze medycznej, więc nie wykluczam, że może to nastąpić , ale może wystąpić to w bardzo rzadkich przypadkach).
Przykład niealkilowanych sterydów : testosteron, masteron, trenbolonu, boldenone (equipoise), nandrolon (DECA) i primobolan. Najczęstszymi alkilowanymi sterydami są Dianabol, Anadrol, Oxandrolone (Anavar) i Winstrol.
Sterydy te powinny być wykorzystane w okresie do zaledwie sześciu tygodni w czasie cyklu. Pamiętajmy jednak,że przedłużone stosowanie doustnych sterydów anabolicznych może powodować powstawanie niewykrytej blizny na wątrobie. Efekt ten może być kumulatywny, ponieważ blizny się nie goją. Należy pamiętać że doskonałe zyski można osiągnąć pilnując reguły sześciu tygodni.
Jeśli długość cyklu jest większa niż 6 tygodni, powinniśmy odpowiednio zamieniać środki inwazyjne na wątrobę na mniej lub w ogóle nie inwazyjne dla tego narządu np.: odpowiednie ilości testosteronu mogą zastąpić produkty w tabletkach. Wymieniamy Anadrol lub Winstrol na testosteron. Na przykład możemy zamienić Dianabol w oparciu zasady, 50 mg Dianabolu na dzień jest zastąpiony przez około 75 mg / dzień testosteronu.
Oksandrolon, może być zastąpiony masteronem lub trenbolonem. Każdy okres zażywania sterydów alkilowych powinien być przerywany około dwa razy dłuższym okresem niż okres trwania cyklu.
Oczywiście należy podczas cyklu unikać hepatotoksycznych leków , jak i spożywania nadmiernie alkoholu.
Jeśli chodzi o suplementacji dla zdrowia wątroby, może zażywać lecytyne w ilościach, jak 3-7 g na dzień wraz z witaminami z grupy B. Prawda jest taka że podczas cyklu gdzie używamy sterydy anaboliczne w tabletkach , niezbędna jest tzw „osłonka wątroby” , nawet jak przestrzegamy zasady cyklu na tablach w okresie maksymalnie do 6 tygodni.
Myślę że ta profilaktyka jest bardzo ważna , na naszym rynku bardzo popularnymi osłonkami są :
Lecytyna i essentiale popularną dawką w cyklu, jak i po jest :

    essentiale (1kaps =300mg) biorąc 6kaps = 1800mg fosfolipidów    lecytyna (1g = 60mg) biorąc 15g = 900mg fosfolipidów

Pamiętajmy natomiast że fosfolipidy nie chronią wątroby , a jedynie wspomagają jej prace i pomagają w regeneracji.
Fajnym środkiem wspomagającym pracę wątroby jest Tauryna w dawce od 3 do 5 g dziennie. Należy pamiętać o tym że każde stosowanie sterydów anabolicznych niesie za sobą pewne ryzyko skutków ubocznych , profilaktyka w czasie cyklu może je tylko zniwelować ale i tak jest niezbędna.
Kolejnym środkiem który znalazłem w internecie i myślę że może nam się przydać to
kwas tauroursodeoksycholowy (TUDCA) jest on rewelacyjnym produktem który celuje w toksyczność produktów sterydowych i nie jest przeciętnym ochraniaczem wątroby! Większość tzw. osłonek niweluje skutki sterydów anabolicznych , natomiast Tudca likwiduje przyczynę.
Obecnie według sportowców jest to jeden z najpopularniejszych środów obrony wątroby.
Zapobiega powstawaniu cholestazy , nazwą handlową tego środka jest Liver Lock.
Jest wiele środków dostępnych na naszym rynku , jednym z najpopularniejszych jest sylimarol , pamiętajmy że przed rozpoczęciem cyklu należy nieco wczęsniej zapoznać się z środkami wykożystanymi w profilaktyce podczas i po cyklu.
Aby zamówić produkt napisz na sklep@sterydowo.com z listą produktów lub użyj formularz kontaktowy . Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco niezależnie czy domena lub email ulegnie zmianie zarejestruj się - będziesz o wszystkim informowany.