Czym jest metanabol?
Spis treści Czym jest metanabol?
Dawkowanie, czas cyklu i osłona
Czym właściwie jest nandrolon?
Dawkowanie i skutki uboczne
Czym właściwie jest clen?
Dawkowanie oraz skutki uboczne
Metanabol, a raczej metandienon to steryd anaboliczno-androgenny. Stosowany był początkowo w farmakologii jako środek na poprawienie bilansu azotowego organizmu w stanach podwyższonego poziomu katabolizmu białek i zaniku mięśni. Z tego też powodu zyskał on ogromne uznanie u sportowców takich jak na przykład Arnold Schwarzenegger. Z racji tego, że preparat ten stosowany był najczęściej do celów pozamedycznych na chwilę wycofano go z produkcji. Stosowanie metanabolu daje wyraźny przyrost masy ciała oraz siły mięśni, a pierwsze efekty można zobaczyć nawet po zaledwie kilku dniach. Dodatkowo jest to dość tani środek, przez co jest bardzo popularny. Okazuje się jednak, że jest to silnie działający środek anaboliczny, a jego łatwo dostępność sprawia, że wiele osób przyjmuje go w zbyt dużych ilościach i zbyt długo, co sprawia, że przyrosty są gorszej jakości, a ponadto występuje ryzyko wielu chorób i powikłań.
Dawkowanie, czas cyklu i osłona
Z racji tego, że metanabol jest tak silnym środkiem anabolicznym to jego dawkowanie powinno być odpowiednio rozplanowane. Efektywne mogą okazać się już porcje oscylujące w granicach od 5 do 10 mg, aczkolwiek robiące wrażenie przyrosty uzyskuje się najczęściej przy 15-25 mg. Zdecydowanie nie powinno przekraczać się ilości 30-40 mg na dobę, bowiem jest to po prostu bez sensu, jeśli chce się otrzymać w miarę dobrą jakościowo masę. Zdaniem wielu osób metanabol może być stosowany zarówno osobno, jak i w towarzystwie innych środków takich jak testosteron. Metanabolu nie powinno stosować się zbyt długo, bowiem ryzyko niepożądanych efektów wzrasta już po 4-6 tygodniach aplikacji. Początkowo można stosować go na tzw. “pierwszy raz” bez towarzystwa innych substancji tego typu. Stosowanie metanabolu wiąże się z bardzo dużym ryzykiem wystąpienia niepożądanych działań, dlatego też bardzo ważne jest, ale stosować specjalne preparaty, które zmniejszą nasilenie skutków ubocznych oraz pomogą w szybkim powrocie do równowagi. Warto sięgnąć po preparaty chroniące wątrobę, takie jak na przykład wyciągi z karczocha, asparaginian l-ornityny, fosfolipidy sojowe oraz sylimarynę. Dobrymi substancjami pomocniczymi do przeprowadzenia bezpiecznego cyklu są także klomifen lub tamoksyfen, które posiadają działanie antyestrogenowe, chroniące przed ginekomastią. Dobrze także pomyśleć o suplementach poprawiających pracę układu krążenia takich jak kwasy omega 3, potas, magnez oraz czosnek.
Czym właściwie jest nandrolon?
Nandrolon to jeden z bardziej popularnych produktów anabolicznych, które są stosowane zarówno przez początkujących jak i profesjonalistów. Jest to jeden ze stosunkowo bezpiecznych środków, stosowanych przez kulturystów, aby zwiększyć masę mięśniową oraz siłę. Może on być łączony z innymi sterydami – testosteronem, metanabolem, czy winstrolem. Poprawia on znacznie dodatni bilans azotowy poprzez zwiększenie w organizmie zapasu nitrogenu, który to w formie wiążącej jest częścią protein. Dobra równowaga nitrogenu to bezpośredni impuls do wzrostu komórek mięśniowych, ponieważ asymilują one wtedy więcej protein niż ma to miejsce normalnie. Istotną kwestią dotyczącą nandrolonu jest to, że zmniejsza on poziom hormonu katabolicznego – kortyzolu przez blokowanie receptorów kortyzolowych, czego efektem są bardzo dobre właściwości anty kataboliczne nawet w razie diet o niskiej wartości energetycznej. Ponadto pozwala ona na magazynowanie dużych ilości wody w stawach, co pozwala osobom cierpiącym na różnego rodzaju bóle na kontynuowanie treningów. Bóle jednak powracają po tym, gdy środek przestaje działać. Konieczne w takim przypadku będzie przeprowadzenie sprecyzowanych zabiegów, mających na celu przywrócenie stawów do stanu używalności. Nandrolon pozytywnie wpływa na przemianę wapnia oraz zwiększa masę kości, dzięki czemu jest czemu jest używany w terapii przeciw osteoporozie w medycynie.
Dawkowanie i skutki uboczne
Chociaż występowanie skutków ubocznych przy cyklu nandrolonowym jest bardzo rzadkie, to jednak czasem mogą one wystąpić. Głównym i najczęściej spotykanym problemem jest podwyższone ciśnienie krwi, gdyż nandrolon powoduje to, że krew potrzebuje więcej czas, aby krzepnąć, przez co mogą pojawić się problemy z jej krzepnięciem przy skaleczeniach, czy krwotokach z nosa. Niektóre osoby mogą także cierpieć z tego powodu na bóle głowy oraz spadek libido, czy brak stymulacji seksualnej oraz wzwodu, tym bardziej, jeśli w kuracji nie został dodany testosteron. Nie powinno się łączyć nandrolonu z parabolanem, ponieważ może to wywołać ginekomastię. Jeśli natomiast chodzi o dawkowanie to jest ono bardzo zróżnicowane – u nowicjuszy powinno wynosić od 200-300 mg tygodniowo, a u średnio zaawansowanych od 400-600 mg na tydzień. Dawki ponad te wartości są stosowane już wyłącznie przez zawodników na światowym szczeblu. Okres stosowania tego produktu to granice od 8-12, a niekiedy nawet 16 tygodni.
Czym właściwie jest clen?
Chociaż mogłoby się wydawać, że wielu osobom do uzyskania zgrabnej, wysportowanej sylwetki wystarczą zielone herbaty, gorzkie pomarańcze, czy pieprz kajeński, to jednak osoby, które nie szukają kompromisów z pewnością docenią produkt, jakim jest clen, a dokładniej clenbuterol. Jest to lek, który źle używany może być niezwykle szkodliwy dla naszego zdrowia, aczkolwiek posiada jedną, bardzo ważną właściwość – spala tłuszcz, drastycznie podwyższając tempo przemiany materii. Jest to środek stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej, a w wielu krajach europejskich oraz Stanach Zjednoczonych został wycofany z obiegu, jednak wciąż stosowany jest w weterynarii. Środek ten podnosi ciśnienie tętnicze krwi oraz stymuluje ośrodkowy układ nerwowy. Może być on stosowany także jako środek pobudzający i poprawiający wytrzymałość, ze względu na to, że zwiększa aktywność katecholamin (adrenaliny, noradrenaliny i dopaminy), co nie tylko nasila proces termogenezy oraz lipolizy, ale także pobudza do działania, zwiększa czujność i dodatnio wpływa na dotlenienie tkanki mięśniowej. Produkt ten jest stosowany zarówno przez profesjonalistów w sportach wyczynowych, jak i osoby, które aktywnością fizyczną zajmują się amatorsko. Lek ten został zaklasyfikowany jako niedozwolony środek dopingujący wśród przedstawicieli dyscyplin sylwetkowych oraz sportowców uprawiających dyscypliny wytrzymałościowe.
Dawkowanie oraz skutki uboczne
Jeśli chodzi o dawkowanie clenbuterolu, to ma ono charakter bardzo indywidualne i w dużej mierze zależy od tego, jaka jest osobnicza wrażliwość na działanie tego środka. Nierzadko praktykuje się zabieg, który polega na rozpoczęciu cyklu od minimalnych dawek, codziennie zwiększając ich porcję do aż 120-160 mcg dziennie. Najbardziej optymalna zazwyczaj okazuje się dawka oscylująca w granicach 60-100 mcg. Trwanie cyklu jest tematem, w którym możemy dostrzec ogromny podział wśród różnych grup ludzi, aczkolwiek warto wiedzieć, że mimo iż niektórzy wskazują, iż środek ten najlepiej jest przyjmować przez czas od 3 do 4 tygodni, to można go z powodzeniem przyjmować dłużej – nawet do 8 tygodni. Istnieje także inny schemat, według którego na dwa dni brania tego środka przypada 1 dzień przerwy. Łączenie tej substancji z innymi środkami może narazić nas na uszkodzenie wątroby. Skutkami niepożądanymi przyjmowania tego sterydu są drżenie mięśni, poddenerwowanie, spowolnienie, wzrost ciśnienia tętniczego, bóle w klatce piersiowej, nudności, wymioty, zgagi, bezsenność i inne. W niektórych przypadkach można się nawet zatruć clenbuterolem lub nabyć chorobę układu nerwowego. Istnieje także możliwość powstania trwałych zmian w jądrach, wątrobie oraz mięśniach.