Sterydowo.comWrap z kurczaka z hummusem

Wrap z kurczaka z hummusem jest idealnym pomysłem na szybki lunch. Z łatwością możesz go spakować do pojemnika śniadaniowego, wrzucić do torby i bez obaw zabrać ze sobą na siłownię, do pracy czy do szkoły, co jest jego dodatkowym atutem. Nie musisz ściśle trzymać się przepisu, zastępując pierś z kurczaka innym mięsem. Możesz także dodać do wrapa dowolne warzywa, które masz pod ręką lub które lubisz, chociażby w celu zwiększenia ilości błonnika i innych składników odżywczych. Jedna porcja przygotowana według przepisu dostarcza około 295 kalorii, 32 gramy węglowodanów, 29 gram białka i 6 gram tłuszczów. Kolejnym plusem tej przekąski jest niska cena – za składniki zapłacisz nieco powyżej dziesięć złotych.
Czas i trudność przygotowania

Przygotowanie takiego wrapa nie jest trudne, nie wymaga zaawansowanych umiejętności kulinarnych. Na dodatek zajmie ci ono jedynie około sześciu-siedmiu minut. Wrap nie wymaga również gotowania, gdyż przygotowujemy go z wcześniej przetworzonego mięsa.
Składniki

85 gram cienko pokrojonej szynki z piersi kurczaka
2 łyżki stołowe hummusu
1 średnie jabłko
1 łyżeczka kminu rzymskiego
2 zewnętrzne liście sałaty rzymskiej

Przygotowanie

Liście sałaty umieść w naczyniu z zimną wodą na około pięć minut, żeby nadać im chrupkość.
W małej misce wymieszaj hummus z kminem. Dodaj pokrojone w kostkę jabłko i wymieszaj tak, aby składniki w miarę dobrze się połączyły.
Połóż liść sałaty na wzdłuż na czystej powierzchni tak, aby jego szerszy koniec skierowany był w twoją stronę. Rozłóż na nim trzy plastry szynki z piersi kurczaka, po czym rozsmaruj na nich połowę przygotowanej wcześniej mieszanki hummusu, kminu i jabłka, około pięć centymetrów od krawędzi liścia.
Zwiń liść w rulon w taki sam sposób jak burrito. Powtórz wszystkie wyżej wymienione czynności z drugim liściem i pozostałą mieszanką.

Dwa tak przygotowane wrapy stanowią jedną porcję. Są zarówno pożywne, nietuczące jak i smaczne. Dostarczają wystarczającą ilość składników odżywczych i stanowią dobre uzupełnienie diety.

Aby zamówić produkt napisz na sklep@sterydowo.com z listą produktów lub użyj formularz kontaktowy . Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco niezależnie czy domena lub email ulegnie zmianie zarejestruj się - będziesz o wszystkim informowany.