Sterydowo.comNaleśniki w formie pizzy

Czy ktoś zastanawiał się kiedyś, czy można spożyć pizzę na śniadanie? Jest to jak najbardziej możliwe, jednak nie pod naturalną postacią. Można to uczynić przygotowując naleśniki w formie pizzy. Mają one kształt naleśników typu pancake, ale smakują jak pizza. Są nie tylko smaczne i pożywne, ale też bardzo oryginalne, dlatego przygotowując takie danie można zadziwić swoją rodzinę oraz znajomych.
Składniki

2 całe jajka,
46 g białka z jajek,
150 g beztłuszczowego jogurtu greckiego,
2 łyżki kremu kokosowego,
10 g mąki kokosowej,
1 łyżeczka proszku do pieczenia,
1 łyżeczka przyprawy do pizzy,
15 g pepperoni z indyka,
15 g beztłuszczowego sera mozzarella,
15 g twarogowego sera mozzarella,
40 g sosu do pizzy.

Przygotowanie

na wstępie należy rozgrzać piekarnik do średniej temperatury,
następnie należy połączyć ze sobą wszystkie składniki tworzące naleśniki, a więc jajka, białka, krem kokosowy, jogurt grecki, mąkę kokosową, proszek do pieczenia i przyprawę do pizzy. Należy je bardzo dokładnie ze sobą wymieszać,
na papierze do pieczenia rozłożyć dwa rzędy naleśników po 4 sztuki w jednym rzędzie,
na każdy naleśnik należy dodać pepperoni, sery mozzarella i sos do pizzy,
umieścić blachę w piekarniku i czekać do momentu aż ser się dobrze rozpuści,
uważnie obserwować naleśniki, aby zapobiec ich spaleniu,
podawać natychmiast po wyjęciu z piekarnika.

Czas i trudność przygotowania

Jest to nieco trudniejsze do przygotowania danie, jednak bardzo pożywne zwłaszcza w porze śniadaniowej. Dostarcza niezbędne składniki odżywcze do ludzkiego organizmu, więc warto się zastanowić nad jego przygotowywaniem we własnym domu w miarę regularnie. Czas przygotowania tej potrawy powinien zamknąć się w godzinie, chociaż zwykle jest to około 45 minut. Z racji tego należy wstać odpowiednio wcześnie, aby zdążyć je przygotować na śniadanie. Można je też podawać jako przystawkę np. do rodzinnego obiadu, czy też kolacji. Posiadają uniwersalne zastosowanie i na pewno zasmakują każdej osobie, która zdecyduje się je przygotować.

Aby zamówić produkt napisz na sklep@sterydowo.com z listą produktów lub użyj formularz kontaktowy . Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco niezależnie czy domena lub email ulegnie zmianie zarejestruj się - będziesz o wszystkim informowany.