Sterydowo.comFBW 15-10-5 podstawowy

FBW 15-10-5, to plan treningowy zakładający trening całego ciała. Jest to podstawowy schemat 15-10-5, który nie wymaga kalkulatora, a dobór obciążenia w serii następuje na wyczucie. Warto przed przystąpieniem do treningu, wykonać test siły mięśniowej dla każdego z zakresu powtórzeń i wystartować z wartościami zaniżonymi., co pozwoli na stopniową progresję obciążenia. Dóbr ćwiczeń powinien być taki, by ciężkie, wielostawowe ćwiczenia jak przysiad, martwy ciąg, wiosłowania były wykonywana na początku schematu.Jak już zostało wspomniane wcześniej, trening opiera się na 3 jednostkach treningowych w tygodniu i jest to podstawowy schemat 15-10-5 z dostępnych w piśmiennictwie. Zakłada on zmianę zakresu powtórzeń co trening.Przykładowo:

Poniedziałek ćwiczenia na zakresie 15 powtórzeń w serii

Środa 10 powtórzeń w serii

Piątek 5 powtórzeń w seriiW kolejnym tygodniu wygląda to tak samo. Dobór ćwiczeń bazuje na 4-5 podstawowych bojach. Plan zakłada zbudowanie podstaw siłowych i masowych. Jednak osoby średniozaawansowane również mogą skorzystać na tego typu schemacie. Ilość serii zazwyczaj w przedziale 3-4 daje odpowiedni sygnał dla mięśni i układu nerwowego.

Ilość dni treningowych: 3Cel: budowa siły mięśniowejStopień zaawansowania: średniozaawansowaniPlan treningowy:


Trening 15

-Przysiad ze sztangą klasyczny 3x15

-Wiosłowanie sztangą nachwyt 3x15

-Wyciskanie sztangi leżąc 3x15

-Podciąganie na drążku podchwytem 3x15Trening 10

-Martwy ciąg klasyczny 4x10

-Wyciskanie sztangi wąskim chwytem 4x10

-Wyciskanie siedząc hantli 4x10

-Wiosłowanie jednorącz 4x10

-Wznosy ramion w opadzie 4x10Trening 5

-Przysiad ze sztangą klasyczne 5x5

-Wiosłowanie sztangą podchwyt 5x5

-Wyciskanie sztangi leżąc 5x5

-Podciąganie na drążku nachwytem 5x5
Aby zamówić produkt napisz na sklep@sterydowo.com z listą produktów lub użyj formularz kontaktowy . Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco niezależnie czy domena lub email ulegnie zmianie zarejestruj się - będziesz o wszystkim informowany.