Sterydowo.comCo to są Sterydy?

Sterydy należą do środków, które zostały początkowo opracowane w formie preparatów leczniczych, które występują w dwóch odmianach. Sterydy anaboliczne to te, o których najczęściej usłyszysz. Zachowują się jak męskie hormony płciowe, a lekarze przepisują je w leczeniu problemów, takich jak późne dojrzewanie, a także znaczna utrata mięśni u pacjentów z rakiem i ciężkimi schorzeniami, do których należy między innymi AIDS. Warto również wiedzieć o tym, że sterydy są często wykorzystywane przez sportowców poszukujących drogi do wygranej.

Kortykosteroidy są mniej kontrowersyjne. Nie budują mięśni. Leczą reakcje alergiczne, jak i choroby autoimmunologiczne. Kortyzon jest jednym z powszechnych przykładów, których lekarze używają do leczenia bólu i obrzęku towarzyszącego schorzeniom skóry, takim jak rany po ukąszeniach owadów. Prednizon to kolejny kortykosteroid, który leczy choroby autoimmunologiczne, w tym toczeń i zapalenie stawów.

Oba typy można przyjmować doustnie, wstrzykiwać domięśniowo lub wcierać w skórę. Forma przyjmowania najczęściej zależy od efektów, które użytkownik pragnie uzyskać.

Istnieje wiele różnych rodzajów sterydów anabolicznych, ale większość z nich działa podobnie. Kiedy ćwiczymy, tworzymy małe mikro urazy we włóknach mięśniowych. Kiedy mięsień odrasta i goi się, zwiększa nieco swoją objętość, a powtarzanie tego procesu w miarę upływu czasu jest tym, co buduje twarde i masywne mięśnie. Męski hormon płciowy testosteron ułatwia wzrost mięśni. Sterydy anaboliczne robią to samo, ale lepiej i szybciej. Przyspieszają także proces gojenia mięśni, blokując hormon stresu zwany kortyzolem, który rozkłada tkankę mięśniową. Może to oznaczać mniej przestojów dla sportowców, którzy przygotowują się do zawodów sportowych lub wyjścia na scenę kulturystyczną.

Ponieważ sterydy anaboliczne są tak dobre w rozrastaniu mięśni, sportowcy czasami zażywają je w celu zwiększenia ich wydajności lub poprawy bezpośrednio wyglądu fizycznego, nawet jeśli prawie zawsze jest to jedynie efekt subiektywny. Od graczy w baseball, przez bokserów po kulturystów, sterydy od dziesięcioleci występują w świecie sportów amatorskich i zawodowych.

Szacuje się, że osoby nadużywające substancji będących sterydami mogą przyjmować do 100 razy więcej niż w dawce medycznej. To oznacza ogromne niebezpieczeństwo dla ciała. Tak więc, aby spróbować odciążyć organizm mniejszymi efektami ubocznymi, niektórzy ludzie używają mieszanki różnych rodzajów sterydów. Takie praktyki bez względu na formę przyjmowania, zarówno iniekcję, jak i doustne dawki najczęściej rozkładane są na kilkutygodniowy plan. Podawanie dawek w cyklach od 6 do 12 tygodni jest jedną z najpopularniejszych metod stosowania sterydów. Przyjmowanie mniejszych dawek w okresie kilkunastu tygodni zmniejsza nieprzyjemne skutki uboczne związane z reakcją organizmu na zażywane sterydy.

Potencjalne skutki uboczne nadużywania sterydów anabolicznych obejmują: guzy wątroby, żółtaczkę, wysokie ciśnienie krwi, podwyższony poziom cholesterolu, guzy nerek, zatrzymanie płynów, ciężki trądzik, skurcz jąder, zmniejszoną liczbę plemników, bezpłodność, łysienie, rozwój piersi i rak prostaty. Kobiety doświadczają zwiększonego owłosienia twarzy, łysienia typu męskiego, zmian lub ustania w cyklu miesiączkowym oraz pogłębienia głosu. Młodzież przyjmująca sterydy może zatrzymać swój wzrost, ponieważ leki mogą powodować wczesne dojrzewanie szkieletu i przyspieszenie dojrzewania.

Niestety to nie wszystko! Sterydy mogą powodować problemy emocjonalne, w tym gwałtowne zmiany nastroju, które w niektórych przypadkach prowadzą do przemocy, depresji, zazdrości paranoidalnej, skrajnej drażliwości, urojeń i innych upośledzeń.

Istnieje także możliwość wystąpienia chorób wywołanych igłą, w tym HIV i wirusowego zapalenia wątroby typu B i C.

Pomimo nieprzyjemnych skutków ubocznych i coraz bardziej rygorystycznych zasad przeciwko stosowaniu sterydów w sporcie, lista sportowców, którzy zostali złapani lub podejrzewani o używanie sterydów, jest długa.
Aby zamówić produkt napisz na sklep@sterydowo.com z listą produktów lub użyj formularz kontaktowy . Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco niezależnie czy domena lub email ulegnie zmianie zarejestruj się - będziesz o wszystkim informowany.